Nowoczesny system HVAC

Wydajne układy wentylacyjno-klimatyzacyjne to niezbędne elementy każdego współczesnego budynku biurowego, magazynowego czy produkcyjnego. Nowoczesne systemy wentylacji przemysłowej zapewniają ciągłą wymianę powietrza oraz dbają o utrzymanie niezbędnych parametrów powietrza w trakcie trwania procesów produkcyjnych. Niezwykle ważnym elementem każdej instalacji wentylacji i klimatyzacji przemysłowej są systemy automatyki.

Na czym polega automatyka systemów HVAC?

Efektywna wymiana zużytego powietrza na świeże i połączone z tym odzyskiwanie energii cieplnej to kompleksowe działanie, które wymaga odpowiedniej kontroli. Montowane przez nas instalacje HVAC wyposażamy z tego względu we wspomnianą już automatykę sterującą. To odpowiednio zaprogramowane sterowniki, które zarządzają pracą poszczególnych elementów układu. Dopasowuje się je do charakterystyki miejsca eksploatacji, a także indywidualnych potrzeb użytkowników. Sterująca automatyka systemów HVAC służy do kontrolowania instalacji i ustawienia optymalnych parametrów jej pracy.

Projektujemy i instalujemy zarówno proste systemy wentylacji mechanicznej, w tym systemy wentylacji przemysłowej, jak i zaawansowaną instalację, w której występuje konieczność zastosowania specjalistycznych rozwiązań systemów automatyki. Projekt takiego układu przygotowujemy po przeanalizowaniu charakterystyki danego obiektu. Automatykę dostosowujemy ściśle do konkretnego klienta, dzięki czemu odpowiadamy na potrzeby danego obiektu i branży.